با توجه به حذف نسخه کاغذی بیمه نامه شخص ثالث داشتن کد یکتا بیمه نامه جهت دریافت استعلام و … لازم می باشد شما می توانید با استفاده از اطلاعات موجود در کارت ماشین خود و وارد کردن آن در فرم زیر اقدام به دریافت کد یکتا بیمه مرکزی نمایید.

کد یکتا بیمه مرکزی

کد یکتا  چیست؟

همانطور که شما عزیزان کد ملی خود را جهت استفاده در انواع ادارات ارائه می دهید جهت استعلام از بیمه نامه شما نیاز به کد یکتا بیمه مرکزی می باشد کد یکتا کارکرد مشابه کدملی را دارد و همچنین طی سال های گذشته به دلایل زیست محیطی و قطع کمتر درختان دیگر بیمه کاغذی توسط شرکت های بیمه ارائه نمی شود و کد یکتا جایگزین بیمه کاغذی شده است به طوری که شما با وارد کردن کد یکتا در سامانه بیمه مرکزی می توانید از بیمه نامه خود استعلام دریافت نمایید.

با حذف کاغذ از چرخه صدور بیمه نامه هنگامی که شما بیمه نامه ای خریداری می نمایید بعد از صدور پیامکی برای شما ارسال می شود که کد یکتا نیز در آن موجود می باشد از نظر پلیس و دیگر ادارات کد یکتا همان بیمه نامه شما می باشد و شما باید این کد را جایی یادداشت کرده و همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز آن را ارائه دهید.

با داشتن کد یکتا می توانید از تاریخ شرع و پایان بیمه نامه و همچنین میزان خسارت مالی و جانی و نام شرکت های بیمه قبلی و اطلاعات دیگر را داشته باشید.

در صورتی که شما بیمه نامه خود را از شرکت معتبری خریداری نکرده باشید کد یکتایی نیز برای شما پیامک نخواهد شد و این به این معنی می باشد که اصلا بیمه نامه ای برای شما صادر نشده است که اطلاعات آن در بیمه مرکزی ثبت شود و بلافاصله برای شما کد یکتا پیامک شود در این صورت است که باید سریعا اقدام به دریافت استعلام از بیمه نامه خود بکنید تا از صحت بیمه خود اطمینان داشته باشید زیرا اگر بیمه نداشته باشید در هنگام حادثه هیچ گونه خسارتی به زیان دیده پرداخت نخواهد شد.

4.7/5 - (12 امتیاز)