استعلام اصالت بیمه نامه (استعلام سنهاب بیمه مرکزی)

اصالت بیمه

از طریق این صفحه می توانید اقدام به مشاهده اصالت بیمه نامه خود از سنهاب بیمه مرکزی بکنید و از تاریخ شروع و پایان بیمه نامه و همچنین مشخصات خودرو دیگر اطلاعات اطلاع پیدا نمایید.

پاسخ به سوالات کاربران

استعلام بیمه مرکزی مناسب چه کسانی است؟

این سامانه مناسب افرادیست که بیمه نامه خود را بدون در دست داشتن بیمه نامه کاغذی تهیه نموده اند یا به هر دلیلی بیمه نامه خود را گم کرده اند از طریق این سامانه می توانند به راحتی بیمه نامه خود را مشاهده کنند و همچنین برخی از افراد خودروی خود را به تازگی خریداری نموده اند و از بیمه آن خبری ندارند با وارد کردن اطلاعات خواسته شده در این سامانه می توانید از وضعیت اعتبار بیمه نامه خود مطلع شوید.

من به تازگی خودرو خریده ام و به جای بیمه نامه یک کاغذ کپی به من تحویل داده اند چگونه از اعتبار آن مطلع شوم؟

بارها اتفاق افتاده است که افرادی اقدام به خریداری خودروی دست دوم کرده و از بیمه نامه آن اطلاعی ندارند و همین موضوع باعث خواهد شد که در هنگام بروز حادثه در صورت نداشتن اعتبار هیچ خسارتی از طرف شرکت پرداخت نشود.

بنده به تازگی خودرو خریدم ولی بیمه نامه آن قسطی بوده است مالک قبلی می گوید تمام اقساط را پرداخت کرده است چگونه از صحت موضوع مطلع بشوم؟

شما ابتدا باید به شرکت بیمه قبلی مراجعه کرده و درخواست بررسی پرداخت اقساط را بدهید در صورتی که بیمه نامه شما اقساط پرداخت نشده داشته باشد و به خسارت بخورد به نسبت حق بیمه پرداخت شده خسارت پرداخت خواهد شد پس حتما به شرکت بیمه گر فعلی مراجعه کرده و در صورتی که بیمه نامه اقساط معوق دارد نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.

بنده در سال 1399 خودرو خود را با 70 درصد تخفیف فروخته ام آیا می توانم از تخفیفات پلاک قبلی خود استفاده نمایم؟

بله با توجه به قانون جدید در صورتی که خودرو تا 17 دی ماه سال 1397 به نام شما بوده است و شما خودرو را در سال 99 فروخته اید کل تخفیف ها برای پلاک شما خواهد بود و شما می توانید درخواست حذف تخفیفات بدهید تا زمانی که خودرو جدید خریداری کردید تخفیفات خود را به پلاک جدید منتقل نمایید.

آیا از طریق سامانه سنهاب بیمه مرکزی می توانم به سوابق بیمه نامه از جمله پرداخت خسارت ها و تصادف های خودرو دسترسی پیدا کنم؟

خیر این امکان وجود ندارد و شما فقط می توانید به اطلاعات بیمه نامه و اصالت آن دسترسی پیدا کنید برای این مورد به سایت شرکت بیمه مورد نظر مراجعه کرده و به سامانه مشاهده خسارت وارد شوید به عنوان مثال از طریق لینک زیر می توانید به سامانه استعلام خسارت بیمه دی منتقل شوید. / در صورتی که از بیمه دی بیمه نامه خریداری کرده باشید و به خسارت خورده باشید می توانید از لینک زیر خسارت را مشاهده کنید.

4.3/5 - (7 امتیاز)